Montaż domofonów Warszawa

Domofon to urządzenie, które służy do komunikacji głosowej na małych odległościach pomiędzy zewnętrzną kasetą, a wewnętrzną słuchawką. W dzisiejszych czasach domofon wykorzystywany jest do nieautoryzowanego dostępu osób, chcących dostać się do mieszkania, klatki, domu, czy innego budynku. Istnieją również wideodomofony, które coraz częściej są montowane ze względu na poglądowy cel ich zamontowania. Szybko i łatwo można usłyszeć interesanta lub go zobaczyć.

Domofony mogą być montowane w systemach analogowych – bardzo tanich lub cyfrowych- droższych, ale też o większej funkcjonalności np. wpisania kodu, do otwarcia drzwi. Do tych dwóch rodzajów domofonów trzeba także dodać bramofon. Najprostszy z domofonów, który służy do komunikacji między bramą wejściową a mieszkańcami. Po naciśnięciu przycisku umożliwia rozmowę z mieszkańcami, a także otwarcie furty lub bramy. Domofon analogowy jest nieco bardziej rozbudowany, pozwala na kontakt z wybranym mieszkańcem poprzez indywidualny przycisk dla danego domu.

Domofon cyfrowy z kolei oparty jest o technikę mikroprocesora. Kaseta zewnętrzna umożliwia nie tylko wybór cyfrowy mieszkania, ale także pozwala na wprowadzenie kodu do otwarcia bramy/drzwi, czy wyświetlanie nazwiska danego mieszkańca. Niewątpliwą zaletą jest wyświetlacz z cyfrową klawiaturą, co w wersjach poprzednich objawiało się instalacją dużej liczby przycisków w przypadku mieszkańców wieżowców. Ostatnią wersją, najnowszą i najbardziej udoskonaloną jest wideodomofon pozwalający obserwować osobę z którą prowadzi się rozmowę. Te domofony wyposażone są w wyświetlacze LCD kolorowe lub czarno białe w zależności od wersji.

Domofony to bezpieczeństwo i wygoda obsługi. Nasza firma w swojej ofercie posiada szeroki wybór domofonów dostosowany do potrzeb mieszkania i wymagań klienta. Dostarczamy gotowe produkty, ale także oferujemy możliwość ich montażu. To doskonałe i idealne rozwiązanie dla właścicieli domów, mieszkań czy biur.