Montaż kamer wewnętrznych i zewnętrznych

KAMERY ZE WZGLĘDU NA POŁOŻENIE: Ogromny postęp branży techniczno-informatycznej sprawił, że mamy dziś do wyboru wiele urządzeń, służących do zabezpieczenia siebie i swojego mienia. Wybór tego typu sprzętu jest bardzo szeroki i obejmuje urządzenia od najprostszych, do tych najbardziej zaawansowanych. Podstawowy podział kamer opiera się na ich położenie. W tym zakresie wyróżniamy dwa typy:

  • Kamery zewnętrze, jak nazwa wskazuje, przystosowane są do zakładania na zewnątrz. Powszechnie takie urządzenia do monitoringu określa się, jako kamery na dzień i na noc. Wynika to z faktu, że są to sprzęty, które mają pracować w stale zmieniających się w ciągu doby warunkach oświetleniowych. Zazwyczaj kamery tego typu wyposażone są w reflektor podczerwieni IR (Infra Red), który rejestruje promienie podczerwone niewidoczne dla człowieka. Aby kamery zewnętrzne jak najlepiej spełniały swoją funkcję, często wyposaża się je w obiektywy z automatyczną samoregulacją przesłony, która chroni przed zacierającym obraz nadmiernym światłem.
  • Kamery wewnętrzne rejestrują obraz jedynie przy dobrym oświetleniu. W nocy lub w miejscach przyciemnionych, taka kamera spełnia swojej roli. W związku z tym kamery wewnętrzne montuje się głównie w pomieszczeniach.